Najdziwniejsze przypadki podczas koncertów

Artyści – utalentowani twórcy sztuki wizualnej oraz legendy sceny muzycznej – to specyficzni ludzie. Ich głowy są pełne nowatorskich, więc również i szalonych pomysłów. Potrzebują być w ciągłym ruchu, bo napędza ich on do działania. Niespożyte pokłady energii wyładowują na płótnie lub scenie.

Skupmy się na muzykach, ponieważ zwłaszcza oni pragną stałej uwagi i zachwytów publiczności. Zespoły prześcigają się w nowych koncepcjach urozmaicenia koncertu. Szokujące stroje lub ich całkowity brak już dawno się „przejadły” a odbiorcy łakną coraz to nowych podniet. Akrobacje nad widzami? Efekty pirotechniczne, prawie jak na powitanie Nowego Roku? Brzmi ciekawiej? Niedługo na koncert ulubionego zespołu będziemy musieli ubrać kask cross, najlepiej solidny, w razie gdybyśmy mieli zostać powaleni spadającą gwiazdą. Dosłownie i w przenośni.

Najdziwniejsze przypadki podczas koncertów

Latająca świnia

Zespół: Pink Floyd

Rok i miejsce założenia: 1965, Londyn, Wielka Brytania

Rok i miejsce zdarzenia: 2008, Indio, Kalifornia, USA

Od czasów wydania albumu „Animals” w 1977 roku, świnia stała się symbolem grupy i towarzyszy zespołowi Pink Floyd w trasach koncertowych. W 2008 roku, podczas koncertu Coachella Valley Music and Arts Festival dmuchana, różowa świnia wielkości dwupiętrowego budynku „uwolniła się” z lin i po prostu odleciała w siną dal. Organizatorzy festiwalu Coachella wyznaczyli nagrodę za odnalezienie świni – 10 tysięcy dolarów.

Niespodzianka z nieba

Zespół: Kings of Leon

Rok i miejsce założenia: 1999, Nashville, Tennessee, USA

Rok i miejsce zdarzenia: 2010, St. Louis, Missouri, USA

Zespół Kings of Leon został założony przez trzech braci i kuzyna. Panowie są znani bardziej w Europie niż w swoim kraju, jednak i tam zdarza im się koncertować. Pewnego lipcowego dnia, podczas koncertu, zaskoczył ich grad. Na domiar złego nie było to zjawisko atmosferyczne, lecz złośliwe gołębie, które postanowiły sterroryzować scenę. Upatrzyły sobie perkusistę, którego obdarzyły szczególną uwagą i dodatkową porcją ptasiej kupy. Perkusista skapitulował, kiedy odchody trafiły do jego ust. Ostatecznie koncert został przerwany i odwołany.

Tragedia pod wpływem alkoholu

Zespół: Korn

Rok i miejsce założenia: 1993, Bakersfield, Kalifornia, USA

Rok i miejsce zdarzenia: 2006, Atlanta, Georgia, USA

Podczas jednego z wielu koncertów amerykańskiej grupy Korn doszło do tragicznej w skutkach wymiany zdań pomiędzy fanami zespołu. Andy Richardson poprosił dwóch mężczyzn, żeby uważali na jego dziewczynę, która była w ciąży oraz na niepełnosprawnego chłopaka, który im towarzyszył. Prośba Richardsona rozwścieczyła pijanych fanów, którzy rzucili się na chłopaka z pięściami. Andy Richardson został przewieziony do szpitala, gdzie lekarze orzekli śpiączkę a następnie śmierć kliniczną.

Nadgorliwa ochrona

Zespół: Rolling Stones

Rok i miejsce założenia: 1962, Londyn, Wielka Brytania

Rok i miejsce zdarzenia: 1969, Altamont Speedway, Kalifornia, USA

W trakcie koncertu legendarnego już zespołu The Rolling Stones, 18-letni Meredith Curly Hunter Junior zbliżył się do sceny i został brutalnie odsunięty przez członków gangu motocyklowego Hells Angels, wynajętego do ochrony wydarzenia Altamont Free Concert. Młody Afroamerykanin wrócił jednak pod scenę i wyciągnął rewolwer. Wtedy został powalony na ziemię, dźgnięty nożem i pobity na śmierć.