Bonobo – geniusz elektronicznej muzyki instrumentalnej

Słuchanie muzyki instrumentalnej to doskonały sposób na relaks i odpoczynek. Jeśli chce się przy tym jeszcze uspokoić skołatane nerwy, to dobrym pomysłem może okazać się sięgnięcie po repertuar Bonobo, czyli mistrza instrumentalnej muzyki downtempo.

Kim jest Bonobo?

Simon Green to angielski muzyk występujący pod pseudonimem Bonobo (Bonobo po angielsku oznacza szympansa, nawiązania do świata zwierząt są także widoczne w tytułach piosnek oraz albumów), który mieszka w Ameryce.

Muzyka Bonobo jest oryginalna i trudna do jednoznacznego sklasyfikowania. Wielu uznaje tego artystę za mistrza eksperymentowania z muzyką instrumentalną. W jego utworach można zaś znaleźć motywy z takich gatunków jak trip hop, nu jazz i elektronika. Muzykę Bonobo uznaje się także za tą należącą do downtempo. Artysta ten tworzy głównie bowiem spokojne, nieco powolne i niezwykle nastrojowe kompozycje.

Bonobo cieszy się sporą popularnością wśród słuchaczy muzyki alternatywnej oraz instrumentalnej. W Polsce także można znaleźć fanów talentu tego muzyka, który co jakiś czas gra koncerty także i w kraju nad Wisłą.

Tak jak wielu uznanych muzyków instrumentalnych, tak i twórczość Bonobo została wykorzystana w tworzeniu telewizyjnych spotów reklamowych. Kompozycje tego artysty znajdują się także w serialach np. w słynnym House of Cards.