Czy Two Steps From Hell to najlepsza wytwórnia muzyki trailerowej?

Choć z muzyką zwiastunową kontakt ma niemal każdy, to rzadko kto jest w stanie wymienić choćby jednego twórcę z tego gatunku. Najbardziej znaną wytwórnią muzyki zwiastunowej jest zaś jeden z jej pionierów, czyli Two Steps From Hell, zwany też 2SFH.

Jak powstał 2SFH?

Muzyka zwiastunowa jest specyficzna. Jej twórców zwykle nie określa się jako zespoły muzyczne, ale jako wytwórnie. 2SFH to zaś jeden z pionierów gatunku, który dziś uchodzi za najbardziej uznaną wytwórnię muzyki trailerowej.

2SFH powstał w 2006 roku w USA, jako pomysł Norwega Thomasa Bergersena oraz Anglika Nicka Phoenixa. Ten pierwszy był wcześniej informatykiem z muzycznym zapałem, a drugi pianistą, który występował także w zespołach rockowych.

Wytwórnia szybko osiągnęła sukces, tworząc utwory do wielu trailerów reklamowych. Sami twórcy nie spodziewali się jednak tego, że ich muzyka stanie się popularna wśród szeroko pojętej grupy fanów muzyki instrumentalnej.

Przez pierwsze lata działalności muzykę 2SFH można było więc usłyszeć wyłącznie w reklamach. Fani jednak sami zaczęli kolekcjonować muzykę 2SFH i dzielić się nią z innymi poprzez użycie Internetu. Dopiero w 2010 po licznych prośbach słuchaczy wytwórnia zdecydowała się wydać pierwszy legalny album, w którym znalazły się najbardziej popularne utwory.

Two Steps From Hell to pionier muzyki trailerowej, który czerpie z niej to, co najlepsze. Kawałki tej wytwórni są więc niezwykle wzniosłe i przepełnione chórami oraz orkiestrami. Ich słuchanie wywiera szereg emocji, a także działa motywująco.

Z drugiej strony, niektórzy zarzucają 2SFH, że ich muzyka jest patetyczna i zbyt skomplikowana, a jej dłuższe słuchanie jest męczące. Warto jednak zauważyć, że z biegiem lat 2SFH zaczął grać bardziej zróżnicowaną muzykę, w której znaleźć można także dużo spokojniejsze utwory. Wytwórnia ta czasem wykorzystuje też wokal w różnych językach np. angielski, celtycki, czy też łaciński.

Gdzie można usłyszeć muzykę 2SFH?

Utwory 2SFH już wiele razy zagościły w światowej pop kulturze. Można je było usłyszeć w zwiastunach kultowych filmów, takich jak Star Trek, Batman, znanych seriali, np. w Doktor Who, czy też legendarnych grach jak np. Mass Effect 3.

Kompozycje 2SFH są także wykorzystywane przy okazji wydarzeń sportowych. Przykładowo w 2012 roku podczas piłkarskiego Euro w Polsce i na Ukrainie piłkarze wchodzili na murawę w akompaniamencie utworu Heart of Courage.

Osoby regularnie oglądające telewizję praktycznie codziennie mają kontakt z muzyką 2SFH, choć zwykle nie są tego zupełnie świadomi. Utwory tej amerykańskiej wytwórni są bowiem powszechnie używane w spotach reklamowych dotyczących filmów, gier, ale także innych branż.

2SFH to także wytwórnia, która stworzyła już ogromną ilość kompozycji. Wiele z nich jest zaś uznawanych za kultowe przez miłośników muzyki zwiastunowej. Przez wielu 2SFH jest więc od lat uważany za największą, najbardziej popularną i grającą najlepszą muzykę, wytwórnię muzyki zwiastunowej.