E.S. Posthumus – muzyka z duszą

E.S. Posthumus to jedna z najbardziej oryginalnych i tajemniczych grup, która wykonywała szeroko pojętą muzykę trailerową. Powstała ona w 2000 roku w Ameryce, a stworzone utwory są zainspirowane filozofią pitagorejską.

Co warto wiedzieć o grupie E.S. Posthumus?

E.S. Posthumus tworzył tajemniczą muzykę w dość zagadkowy sposób. Do dziś nie są nawet znane prawdziwe imiona i nazwiska jej twórców, choć wiadomo, że byli oni braćmi. Pewne jest także to, że grupa pochodzi z USA.

Muzyka E.S. Posthumus jest nietypowa i łączy różne gatunki muzyki instrumentalnej. Niektórzy określali ją np. jako muzykę z gatunku New Age. Utwory E.S. Posthumus są melodyczne i rytmiczne, twórcom za inspirację posłużyła filozofia pitagorejska, większość utworów grupy zostały zaś wydane w dwóch wersjach, czyli instrumentalnych oraz wokalnych.

Najpopularniejszą kompozycją E.S. Posthumus jest zaś „Nara”, która posłużyła jako motyw przewodni do popularnego serialu „Dowody Zbrodni”. Grupa nawiązała również współpracę z producentami takich filmów jak Superman, Raport mniejszości, czy też Matrix. Co ciekawe utwór „Pompeii” był używany także przez… zawodników sztuk walki. W jego akompaniamencie do ringu wchodził np. Daniel Omeljańczuk, czyli jeden z najlepszych polskich zawodników mieszanych sztuk walki wagi ciężkiej.