Muzyka a moda

Obserwując wszelkiego rodzaju muzyków, bardzo rzuca się w oczy jedna rzecz: każdy z nich jest zawsze modnie ubrany. Raperzy, piosenkarze, producenci, wszyscy przykładają ogromną uwagę do swojego ubioru. Oczywiście zależnie od gatunku tworzonej muzyki styl ubioru potrafi się diametralnie różnić, nie zmienia to jednak faktu, że zawsze wyglądają oni olśniewająco.

Dlaczego muzycy przykładają tak dużą uwagę do mody?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie. Każdy chce dobrze wyglądać, a osoby medialne wręcz muszą dobrze wyglądać, gdyż występują dla innych ludzi albo udzielają wywiadów. Nie sposób też zaprzeczyć, że za sławę danej osoby w dużej mierze odpowiada kreacja, a nie sama muzyka. Oczywiście bez podstawy w formie dobrych utworów, ani rusz. Ale największą popularność zyskują osoby kontrowersyjne o bardzo ciekawym stylu.

 

Muzyka bardzo lubi się z modą. Piosenkarze i raperzy bardzo często występują w reklamach czy sesjach zdjęciowych rozmaitych marek zajmujących się produkcją ubrań czy też butów. Bardzo często sportowe obuwie jest reklamowane właśnie przez raperów. Warto wspomnieć również o butach Yeezy Boost, projektowanych przez Kanyego Westa. Pod szyldem znanej marki Adidas, raper ze Stanów Zjednoczonych projektuje i sprzedaje swój własny unikalny model butów, które cieszą się popularnością na całym świecie. Takich butów nie może zabraknąć w kolekcji każdej osoby, która interesuje się modą, zwłaszcza modą typu streetwear.

Istotnym faktem jest też to, że dzięki klipom muzycznym muzycy są w stanie kreować modę. Fani utożsamiający się z daną gwiazdą lub zespołem, często chcą wyglądać podobnie jak oni. Muzycy mają więc realny wpływ na to, jak kształtuje się moda. Niektóre piosenki są tak popularne, że zna je niemal każdy w kraju czy nawet na całym świecie, co daje ogromne pole do wykorzystania. Projektanci mody i producenci ubrań bardzo dobrze o tym wiedzą, dlatego też zależy im na tym, aby dany muzyk reklamował właśnie ich markę. Dobrym przykładem tego, jak muzyka może wpływać na modę są popularne okrągłe okulary – lenonki. Ten rodzaj okularów stał się rozpoznawalny, w dużej mierze dzięki zespółowi The Beatles, a konkretnie przez Johna Lennona, który nosił właśnie tego typu okulary.

Moda nie istniałaby bez muzyki

Warto też zauważyć, że wszelkiego rodzaju pokazy mody są okraszone muzyką. Bez niej nie dałoby się zbudować specyficznego klimatu takich pokazów. To też jest dobry przykład na to, jak muzyka wpływa na modę i odwrotnie. Czy ktoś jest w stanie wyobrazić sobie modelki spacerujące po wybiegu w kompletnej ciszy? Ciężko byłoby przyciągnąć uwagę uczestników tego typu pokazem.

Moda i muzyka nie mogłyby bez siebie istnieć, a razem tworzą idealną całość i potężne narzędzie do kreowania trendów na całym świecie. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, jak duże znaczenie muzyka i moda mają na to jak wyglądamy na co dzień. Sytuacja wygląda podobnie od lat i nic nie wskazuje na to, aby miała się w przyszłości zmienić.