Co warto wiedzieć o Audiomachine?

Obok Two Steps From Hell, Audiomachine to chyba najbardziej popularna wytwórnia muzyki zwiastunowej. Powstała ona już w 2005 roku i nagrała utwory do ogromnej ilości spotów reklamowych. Muzyka Audiomachine jest także bardzo popularna wśród melomanów muzyki instrumentalnej

Gdzie można usłyszeć Audiomachine?

Utwory Audiomachine wykorzystywane były w tak wielu przypadkach, że chyba każdy usłyszał je przynajmniej raz w życiu. Wytwórnia ta współpracowała bowiem z twórcami takich filmów jak Hancock, Transformers, Harry Potter, Spider-Man, Anioły i Demony, Avatar, Hobbit, Thor, Marsjanin i wielu innych.

Audiomachine stworzyło także muzykę do trailerów seriali, czy gier komputerowych, takich jak Gra o Tron, Skazany na śmierć, czy też StarCraft. Kompozycja „Deep hearth” była zaś motywem muzycznym wykorzystywanym podczas ceremonii otwarcia zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 w Soczi.

Kto tworzy muzykę Audiomachine?

Audiomachine to wytwórnia muzyczna, założona przez Paula Dinletira oraz Carola Sovinski w 2005 roku. Za samą produkcję utworów odpowiedzialny jest zaś pierwszy z nich oraz Kevin Rix. Paul Dinletir swą karierę muzyczną zaczynał jako pianista i wzorował się na najlepszych w historii twórcach muzyki klasycznej. Kevin Rix także w swej twórczości starał się nawiązywać do takich twórców jak np. Mozart.

Szukanie inspiracji wśród najwybitniejszych twórców muzyki klasycznej w historii jest wysoce zauważalne w kompozycjach Audiomachine. W wielu utworach tej wytwórni usłyszeć można bowiem pianino, a same kompozycje mają dość często nostalgiczny charakter i wzbudzają refleksję. Oczywiście jednak w utworach Audiomachine nie brakuje także typowych elementów muzyki zwiastunowej. Usłyszeć można mieć więc liczne chóry oraz orkiestry.

Audiomachine podobnie jak Two Steps From Hell z początku nie wydawało albumów muzycznych. Dopiero pod naciskiem fanów, w 2012 roku ukazała się pierwsza płyta Audiomachine. Od tego czasu wytwórnia już regularnie publikuje nowe albumy.